| Robo2 a întrebat:

E mai avantajos sa platesc cu cardul de fiecare data,ori sa retrag de la un bancomat o singura data cash in strainatate? (Cardul este in RON, Valuta in aceasta țara este Euro)
De asemenea am un card Revolut si ma gandeam sa bag banii acolo si sa ii convertesc in Euro, păreri?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai avantajos e sa platesti cu cardul. Orice extragere in alta moneda ca avea mereu comisioane

| Wr3nch a răspuns:

Revolut e mult mai ok. Cel mai bun prieten a mers in mai multe tari si nu a avut probleme cu el.