| adrianpetrican a întrebat:

Daca am luat un imprumut in dolari pot sa dau inapoi ron?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Creditul trebuie restituit in moneda in care a fost contractat si acordat.
Sigur ca unele banci accepta si lei dar calculeaza in dolari, la cursul de vanzare din ziua respectiva, asa ca vezi ce scrie in contractul tau de credit privind modul de restituire.

| RAY a răspuns:

Depinde de unde ai luat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa cumperi dolari, fie de la banca, fie de la o casa de schimb valutar.

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Creditul trebuie restituit in moneda in care a fost contractat si acordat.
Sigur ca unele banci accepta si lei dar calculeaza in dolari, la cursul de vanzare din ziua respectiva, asa ca vezi ce scrie in contractul tau de credit privind modul de restituire.