| CreditPrime a întrebat:

Cine a luat un împrumut de la această companie? Am avut niste probleme?

https://creditprime.md/

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu e cam dubios ca ai acelasi nume cu societatea aceasta de imprumuturi?
Noi suntem majoritari din Romania, prea putini sunt basarabeni pe TPU si chiar mai putini care sa se fi nimerit sa faca imprumut de la aceasta societate.
Daca vrei sa iti zic parerea mea subiectiva despre aceste "institutii nebancare" fie ca se numesc iCredit, provident etc care ofera 5000-10.000 de lei si apoi dai dobanda in scurt timp 200-300%, daca as avea putere decizionala in Parlament, acest tip de camatarii legale ar disparea de luni la prima ora.

Dar aici sunt alte si alte interese, in afara de faptul ca unii au profitat si ei de lege si si-au deschis la partere de bloc, societati de acestea obscure si au si ei un capital de 10.000 euro pe care-l ruleaza; cele in schimb care au buget mare de rulat, sunt de fapt ale unor oameni bogati din tari UE, din afara, si au avut portite deschise aici sa jupeasca cetateanul sarac, ca aia bogati lasa la restaurant mai mult de 5000 de lei la o masa sau au masini la care doar Casco pe luna e 1000 euro.
Stima prietene!

| Yuoia a răspuns:

Noi imprumutam de la Bancile din tara. Nu de unde ne intrebi tu daca ai avut (tu) niste probleme.

Răspuns utilizator avertizat