| risteastefan a întrebat:

Daca blochez un card de debit, mai pot dupa sa il deblochez? Am facut o rezervare pe booking cu cativa prieteni iar eu nu mai pot sa merg, si anularea costa 240 de euro si ei nu vor sa o plateasca. Vreau sa blochez cardul, anulez rezervarea si apoi sa deblochez cardul

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu, va trebui să scoți alt card. De fapt, e posibil să depindă de banca emitentă.
Și altă dată să nu mai faci rezervări non-refundable!

| peperonies a răspuns:

Banii ti-i iau din cont nu de pe card. contul nu se blocheaza si deblocheaza.

| Violleta2022 a răspuns:

Un card de debit/ sau credit se poate bloca doar la banca, de catre un funtionar bancar, in urma cererii tale.
Deblocarea nu exista, cardul se anuleaza odata ce ceri blocarea lui.