| nikolettta a întrebat:

Please help me! Aseara am facut o rezervare pe booking urmand sa platesc azi la hotel.Deci am dat doar numele,nr de telefon si adresa de mail, fara card.As dori sa anulez rezervarea dar am vazut ca trebuie sa platesc 30 de euro taxa de neprezentare.Intrebatea mea este: au cum sa ma oblige sa platesc atat timp cat nu au nr de card? Se poate ajunge la citatii la judecata sau ceva? Multumesc si fundita celui mai clar raspuns.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai introdus cardul in contul de booking nu vad cum ti ar lua banii.

| nikolettta explică (pentru suntserios):

Eu practic nici nu am cont pe site...mi s-a parut putin ciudat ca pot trece datele "direct pentru hotel" fata cont sau plati si acum zic de taxe de neprezentare...

| mihai69 a răspuns:

Nu au cum să îți ia banii, nici nu te vor da în judecată. Eventual te „scriu pe răboj" că ai la ei o datorie și te vor „taxa" cu ocazia viitoarei rezervări.

| MagicOneT a răspuns:

Ai putea suna la hotel, ca sa fie lucrurile mai clare, ma indoiesc ca se va ajunge la judecata sau la altceva.