| Anonimouse25163 a întrebat:

Daca cineva imi doneaza, imi transfera niste bani in contul de PayPal de ex 5 euro, poate sa îi mai ia inapoi?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

NU,sau asa ar trebui, depinde de ce tranzactie faci, ce spune in acea tranzactie etc.Nu am avut dea face niciodata cu donatii, dar banui ca lucrurile stau ca si in cazul unei tranzactii.
De exemplu tu vinzi ceva, spui ce vinzi, cum e bla bla. Daca cel care cumpara nu este multumit, asta pentru ca tu ca vanzator ai spus ceva si de fapt nu era asa, atunci iti poate lua banii inapoi.

Asa stau lucrurile cand cumperi vinzi.Cand donezi,nu stiu eaxt procedeul sati pot spune, adica mai exact pentru ce este donati, daca se specifica ceva acolo etc.
Daca nu se spune nimic, e donatie fara obligatii, fara mai stiu eu alte aspecte din astea, in cazul asta nu poate sati mai ia nimic inapoi.