| anonim_4396 a întrebat:

Dacă comand de pe AliExpress și am card in euro sau lei, se poate efectua plata? Că plata lor văd că e in dolari, se convertește pe loc valuta?

3 răspunsuri:
| Elieee a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se aplica conversia conform cursului valutar BNR. Probabil for fi mici taxe de conversie (câțiva cenți).

Îți recomand sa plătești cu PayPal și sa-ți atașezi cardul de credit. E mult mai flexibil și îți gestionezi comanda mult mai bine. Pe lângă asta, poți sa ceri refund dacă nu-ți convine produsul și in maximum 24h ai banii înapoi in cont happy
Cardul de credit nu-ți oferă acest privilegiu din păcate.

Mult succes! Funda?; x

| Valyasdfg a răspuns (pentru Elieee):

Ms!