| Anonimul151 a întrebat:

De ce atunci când doresc să îmi promovez contul de Instagram ( un cont de citate ), pun toate detaliile cerute. Îmi cere să confirm plata din aplicația de la bancă. Când doresc să o confirm, îmi spune că nu se poate efectua plata sau ceva de acest gen. Iar plata nu se efectuează.

Am card la banca BCR. Plăti se poate face cu el. Nu cred că e din cauză că e cont de lei. Dacă plata promovării se face în euro, sau dolari, se face conversia automat. Deci nu cred că asta ar fi problema.

Ce aș putea face pentru a reuși să se facă plata, și promovarea la fel?

1 răspuns:
| QCosminQ a răspuns:

Salut. Unele banci din RO nu accepta sa platesti prin Instagram, din motive de securitate, pentru ati nu fura datele cand contul tau a fost spart. Chestia asta se poate scoate, dar e pe barba ta. Aceasi problema am avut o si eu o dar am cont la raiffeisen. Poti face promovare daca ai Revolut.