| Marck94 a întrebat:

Daca creez o pagina cu magazin de haine pe Facebook si vreau sa vand haine, e ilegal sau legal?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie este ilegal atât timp cât faci comerț și nu plătești taxe și impozite

| Frank51 a răspuns:

Este complet legal.

| Bondarel99 a răspuns:

Îți dai seama ca nu e legal, dar nu se ocupa nimeni sa pedepsească maruntisuri din astea, așa ca daca vrei sa îți faci firma și sa platesti taxe sa te știi in regula (dar numai dacă ai și venituri considerabile din asta, ceea ce e extrem de greu), poți sa o faci.

| marian1985 a răspuns:

Iti trebuie mult mai multe lucruri pentru a vinde haine ( chiar si online ). Iti trebuie, firma, casa de marcat, autorizatii, etc. Sfatul meu sa incerci sa faci altceva pentru inceput