| dydda a întrebat:

Daca eu trimit un pachet cu produsul pe care cineva l-a comandat de la mine pe OLX eu trebuie sa platesc ceva?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum te ai inteles cu el daca plateste transportul sau nu nu

| mont a răspuns:

Nu neaparat, exista si optiunea de plata la destinatie in caz ca trimiti prin curieri rapizi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca trimiti prin Posta Romana, pune cu plata ramburs.Plateste acel cineva.La posta iti va explica functionara cum trebuie sa procedezi, cum adaugi valoarea din colet.Prin rmburs el este obligat sa plateasca valoarea din colet cat si taxa postala. Daca asa va intelegeti.

| AnutzaBM a răspuns:

Cand cineva doreste ceva de la tine, tu ai afisat acolo un pret, in descria produsului cel mai indicat este specificat cum preferi sa faci livrarile, plata livrarii banuiesc ca vrei sa o suporte clientul si mi se pare normal, cand inchei tranzactia spui clientului ca la suma X produs se adauga si Y banuti pentru transport, iar suna finala pe care trebuie sa o primesti de la client este X+Y happy