| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu te inscrii la bac, mai primesti somaj?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu are treaba bacul cu somajul.Actele se depun in cel mult 2 luni de la absolvirea liceului.250 ron timp de 6 luni.Numai daca nu lucrezi undeva.

6 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Decat sa stai degeaba pe banii statului mai bine ti-ai cauta de lucru...

| ombladon a răspuns (pentru Andrei7520152):

Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia...Somajul este pentru perioada in care incerci sa-ti cauti de lucru! Statul are bani sa asfalteze o strada, dupa o saptamana sparg asfaltul ca sa monteze nu stiu eu ce tevi si dupa aceea asfalteaza din nou si tu ai impresia ca nu poate da 1500 lei unui somer care isi cauta de lucru?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur ca da...somajul nu are nimic de a face cu bacul

| TheSmith a răspuns:

Da primesti, dar pentru 250 de RON mai bine muncesti! si nu pierzi timpul stand degeaba!

| Lisa01 a răspuns:

Primesti oricum dar cu suma aia nu ai ce face.Mai bine cauti ceva de munca decat sa stai acasa pe degeaba.Bafta.

| Locus a răspuns:

Da