| Allecsandrra a întrebat:

Se poate sa primesti somaj chiar daca esti angajat cu jumatate de norma?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este imposibil, nu poti avea calitatea de angajat (indiferent de faptul ca este cu timp inegral sau partial) si somer in acelasi timp.

| mgtow a răspuns:

Se poate dar se primeste mai putin decat ar primi unul cu contract de 8 ore. Altfel nu ar mai fi contract daca somaj nu ti s-ar da.

| neutrino a răspuns:

Categoric, nu.

| printesa00 a răspuns:

Categoric,nu.i

| Anonim_Best_1992 a răspuns:

Buna! Ai putea sa incerci sa iti depui actele pentru somaj. Tata-l meu de exemplu e pensioner si are si pensia si salariu de la firma la care lucreaza cu jumatate de norma.