| Sheridanx a întrebat:

Daca sunt in UK (Marea Britanie) si am in Romania un cont deschis la Banca Transilvania, pot sa scot bani de pe contul meu de la orice banca de aici? Mentionez ca nu am card ( l-am pierdut si nu am apucat sa fac altul). Sper ca este categoria potrivita. Funda happy

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din pacate nu poti scoate, daca nu ai card. Ai putea scoate doar daca banca Transilvania ar avea o unitate acolo si numai de la acea unitate. Numai bine!

| PetreConstanta a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ai si card te duci la banca spui datele tale te verifica in 5 minute si-ti ridici banii bafta

| AndreiC a răspuns:

Din pacate nu... Ai internet banking? Ca daca ai, poti sa faci un "artificiu". Adica sa iti faci un cont la o banca de acolo si apoi sa iti transferi din contul din Romania banii in contul acela. Evident vei pierde niste bani in comisionul de transfer, dar e mai bine decat nimic.

| mehanna2000 a răspuns:

Daca ai numarul de cont, da