| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt un bogatas, as putea sa intru in statele unite fara viza sau cel putin as putea obtine mai usor daca as promite ca fac niste investiti acolo?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai 100 de mii de dolari primesti green card, bineinteles ca trebuie sa treci un test psihologic si sa indeplinesti inca cateva conditii care sunt personalizate in unele cazuri. Daca ai Promite!? ca faci investitii? iti trebuie un proiect care sa demontreze ca ceea ce vrei sa faci este viabil.

6 răspunsuri:
| rserpu a răspuns:

Fara viza nimeni nu intra pe nici un stat strain, doar daca este diplomat, sau statele au intelegere de lichidare de vize.

| ExpertHost a răspuns:

Niste investiti[i] ai putea face dar, daca imi aduc bine aminte, trebuie sa investesti minim 500. 000 dolari (pentru Canada) si dupa ce faci investitia primesti cetatenie in mod direct. Ce spun eu, era o chestie acum 6-7 ani si poate s-au mai schimbat lucrurile intre timp. Mergi la consulat/ambasada si intereseaza-te; e mai sigur decat sa intrebi pe net. Oricum am impresia ca ai pus intrebarea asta asa, la misto.

| costymaximus a răspuns:

Daca treci de regulile lor de acordare a vizei, care nu tine de averea pe care o ai, poti pasii pe pamant american.Vezi si tu ce isterie este cu terorismul, asa ca momentan romanii au nevoie de viza(poate doar daca ocupi o functie importanta in conducerea statului sa nu ai nevoie de viza)

| Moneyandfame a răspuns:

La cum scrii, esti inca la scoala(degeaba, dupa parerea mea). Lasa visele si tine-te de carte.

| drg1994 a răspuns:

Hmm nu prea deoarece acolo oameni ii trateaza pe toti la fel dar oricum succes

| mia_9018 a răspuns:

Daca ai bani si nu ai interdictie bineinteles ca poti primi viza