| Andu01 a întrebat:

Dacă ți-ai pierdut definitiv cardul bancar, într-un final banii ii mai poti recupera?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cardul bancar este atasat unui cont curent si in acesta stau banii depusi in banca, asa ca poti oricand sa scoti bani de la ghiseul bancii, fara a folosi cardul.

| darrio2007 a răspuns:

Da, banii sunt intr-un cont la banca, nu pe card. Suni la banca, ti-l blocheaza si ti se elibereaza altul cu alt cod PIN.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai banii sunt in contul atașat cardului. Atât timp cât suni la banca sa blochezi cardul sa nu îl poată folosi cine îl găsește nu îți ia nimeni banii din cont

| haileewatson a răspuns:

Banii sunt in cont, nu pe card. Daca ti-ai pierdut cardul, suni la banca si iti vor da unul nou.

| Editocroci a răspuns:

Da. Sună la bancă. Ei îți vor bloca acel card și-ți vor da banii.