| mihaamihaa98 a întrebat:

Daca vrei sa iti faci un blog prin care sa obtii si bani .....nu stiti o alta modalitate sa intre banii in afara de cont?

7 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Bani din bloguri vin greu! Vabi din siteuri vin puuutin mai bine.

Ce plan ai pentru a scoate bani?
pentru toate astea trebuie un plan de afaceri (unul mic ) pentru a scoate profit dintr-un site.

Bani nu vin din reclame pe site, si ala nu prea mai e site al tau ci e cam impartit. Oricum nu ies bani multi din reclame, ci o suma minima.

Pentru a scoate profit trebuie sa ai ceva ce sa dai oamenilor sau persoanelor care iti viziteaza siteu.

Un produs, un curs sau mini curs. smd.

Sunt multe care trebuiesc puse la punct cand iti faci un site. Gandeste-te ca mai sunt 10000 de siteuri care asteapta profit.

Gandeste-te la ce vrei, cauta-ma pe privat cu ceva detalii, o sa te mai ajut cu sfaturi.

spor

| agnessme a răspuns:

Daca nu ai gasit inca un job perfect.......mai ai o sansa! copiaza linkul http://adv.justbeenpaid.com/? r=rh2h7V6zGi&p=jssbooster14 poti simplu sa lucrezi de acasa, FREE time. nu trebuie sa stii calculator, decat sa tastezi! BAFTA! ASTA E SANSA TA! vei fi ghidat pas cu pas si vei inata si altele necesare tie

| AjutorAnorexieBulimie a răspuns:

Daca iti faci un blog cu prezentare si vanzare de marfa poti primi banii si prin plata cu ramburs (adica trimiti marfa si se plateste la livrare). In felul asta iti iei banii de la posta sau curier.

| drhotzu a răspuns (pentru AjutorAnorexieBulimie):

Pai ala nu e blog... este shop online...

| drhotzu a răspuns (pentru AjutorAnorexieBulimie):

Stii diferenta dintre blog si shop online?
da asta este un shop online. atat timp cat poti sa cumperi de acolo este shop...
doar ca in loc sa dai banii ca sa iti faci un shop si sa iti iasa bani (aici trebuie sa cauti tu avantajele...) ai o chestie pe care nu o gaseste nimeni...

| AjutorAnorexieBulimie a răspuns (pentru drhotzu):

Imi pare rau, e singura idee care mi-a venit, alte idei prin care sa poti castiga cash nu am. shieldmoto nu e al meu, l-am observat in blogroll-ul unei prietene. Imi pare rau ca nu ti-a fost de folos. Succes!