| AfloareiRazvan a întrebat:

DAU FUNDA! Cum pot sa imi aflu scorul de credit (FICO) fara ca interogarea acestuia sa mi-l scada? (am auzit ca interogarea scorului de credit FICO il scade). Cat de mult e scazut scorul de credit FICO daca imi inchid un card de credit? Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la bancă si întrebi acolo.

| Irina89 a răspuns:

Pe site-ul Ocean Credit - https://oceancredit.ro/ se poate verifica scorul FICO. Si nu scade scorul, indiferent cate interogari faci. Daca te duci la banca, interogarea o sa scada scorul de credit, pentru ca se va considera ca ai aplicat pentru un imprumut si nu ti-a fost acordat.