| AnaMaria1453 a întrebat:

Dau funda.....Veau sa-mi fac comanda ceva de pe net si imi spune la taxa de livraretongueosta Romana (8-11 lei in functie de valoare ramburs si greutate.Transport gratuit pentru comenzile mai mari de 150 lei, valoarea produselor.)
MOD PLATA:
*avans (+8 RON) - Plata se face in avans, pe baza facturii proforma anexate, in contul SC Pamil SRL, RO63CARP005000013495RO02 deschis la Banca Carpatica Oradea. Expedierea coletului sa va face doar dupa ce banii au intrat in cont.
**ramburs (+ 11 RON) - Plata se face in momentul ridicarii coletului de la posta sau curier.

Eu nu inteleg: trebuie sa achit contravaloarea produselor si inainte de livrare si dupa? Mentionez ca comanda mea e de 20 de lei. si eu nu locuiesc in oradea...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, il achiti doar o data, dupa cum alegi modalitatea de plata, in avans sau ramburs.
Iti indica 2 modalitati de plata, prima marcata cu * si a doua marcata **.
In cazul primei va trebui sa plateste marfa si expedierea in avans, platind pretul marfii si 8 lei pentru transport. La comanda ta vei plati 28 lei.
La a doua vei plati ramburs, la primirea coletului, platind pretul marfii si 11 lei pentru transport. La comanda ta vei plati 31 lei.
Avantajul platii in avans este ca vei plati numai 8 lei pentru transport, deci faci o economie de 3 lei. Numai bine!

1 răspuns:
| Pimpux a răspuns:

Grea e limba romana. paltesti ori inainte 20+8 lei, sau dupa: 20+11 lei, ce e asa greu?