| Stallone a întrebat:

De cati bani ai nevoie pentru a nu mai munci niciodata?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cred ca banii nu sunt niciodata de ajuns mai ales daca nu te multumesti cu putin.
De unde stiu asta? din faptul ca sunt miliardari in euro care inca merg la servici happy
faptul ca nea costel care sta in bodega pe ajutor social si are o casa din chirpici mostenita...lui i-ar ajunge 2 milioane de euro pentru tot restul vietii e una, altul care are cash aceasta suma de 2 milioane nu i-ar ajunge nici 1 an de zile...deci difera de la om la om suma pentru care nu mai trebuie sa muncesti vreodata, deci am zis mai sus adevaratii bogati sunt de mentalitate ca trebuie sa muncesti indiferent de situatia materiala!
Lipsa muncii te imbolnaveste, adica statul degeaba!

| Violleta2022 a răspuns:

Cateva milioane de euro.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru asta nu ai nevoie de bani. Fă pe nebunul.
F

| anonimg a răspuns:

Depinde de luxul în care vrem să trăim. Bunăstarea materială îi duce pe majoritatea oamenilor la rău.
Munca este o binecuvântare, și nu vreau sa fiu lipsit de ea. Dar dacă aș fi binecuvântat mai mult decât sunt acum, m-aș bucura să fiu de un real folos și celor în nevoie. Celor săraci le-aș construi case, dar în același timp și locuri de muncă după posibilități, pentru ca ei să se poată întreține.

Iar ca să-ți răspund concret la întrebare, eu zic că până în 500 mii de € ar fi suficient să trăiești și să nu mai muncești. Adică să ai 3-4 locuințe, și în una să locuiești tu iar celelalte să le închiriezi și să trăiești din chirie. Dar repet: munca este o binecuvântare și va fi văzută și simțită astfel doar de către aceia care o cunosc.

| Frank51 a răspuns:

Pentru a supraviețui, minimul pe economie(+inflația pe care o neglijez) 2000*60 de ani(de la 20 la 80), 1, 4 miliarde de lei, adică 288.000 euro.

Pentru o viață decentă, mediu pe economie 5000*60, 3.6 miliarde de lei, 720.000 euro.

| Dismally a răspuns:

Calculaza si tu: cati bani ai nevoie intr-o luna inmultit cu numarul de luni pe care le vei mai trai.

| StoicAnalysis a răspuns:

N-ai de unde sa stii.Se vor mai schimba banii cu timpul, sau inflatia va creste/scade...

| KovacsB a răspuns:

Depinde cat traiesti.
Daca maine uiti sa te trezesti scapi ieftin.

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdan0783 a răspuns:

Depinde de cat de cheltuitor esti.