| Girly97 a întrebat:

De ce acte am nevoie pentru angajare?

9 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Angajatorul o sa-ti de-a o lista cu actele necesare. In general sunt: Copie după buletin, dupa ultima diploma obținută, adeverință de la medicul de familie, analizele medicale, copie de la permisul de conducere daca este cazul, adeverință de la ultimul loc de muncă daca este cazul, cazier plus restul actelor tip pe care le vei completa cu angajatorul.
Legat de analizele medicale, companiile mari au de obicei contract cu diverse clinici unde te trimit și le vei face gratuit. Tot acolo s-ar putea sa dai și un test psihologic.
Succes!

| RAY a răspuns:

– contractul individual de munca,
– actele aditionale si celelalte acte referitoare la modificarea, suspendarea si incetarea contractelor individuale de munca,
– acte de studii/certificate de calificare,
– orice alte documente care certifica legalitatea si corectitudinea completarii in registru

https://legislatiamuncii.manager.ro/......visal.html

| Frank51 a răspuns:

Angajatorul iti face o lista cu actele necesare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CV,diploma,cazier judiciar, adeverinta de la medic de familie, analize medicale.

| Adi88 a răspuns:

De ce acte iți cere angajatorul

| Iriseluta a răspuns (pentru Adi88):

Care este legislația referitoare la actele obligatorii necesare la angajare?

| EvilMayDie64 a răspuns:

In general, ai nevoie de: buletin/carte de identitate, cazier judiciar, adeverinta de la mediul de familie, analize medicale, diploma sau adeverinta emisa de institutia de invatamant (scoala, liceu, facultate, etc.) cu privire la nivelul de studii incheiate, nota de lichidare de la utlimul loc de munca, CV, copie dupa certificatul de nastere.
Acum depinde si de locul de munca pe care il cauti, unele joburi necesita mai putine hartoage ca altele. In orice caz, o sa iti dea angajatorul mai multe informatii la interviu. Mult succes!

| Munteanu_Seby_2000 a răspuns:

-Buletin/carte de identitate
-Avizul de angajare
-Adeverință de la angajatorul precedent(dacă e cazul)
-CV
-Recomadare de la fostul loc de munca(dacă e cazul)
-Acte de studii, certificate de calificare
-Certificat medical
-Avize, autorizații, atestări
-Cazierul Justițiar
-Repartiția AJOFM
-Nota de lichidare
-Declarație Privind Faptul Ca Nu Ai Desfășurat Activități De Politie Politica

Cam astea ar fi toate, dacă nu știi ce înseamnă unele, le poți cauta lejer pe google și vei afla informații referitoare la ele
Succes la noul job, dacă va fi cazul
Sper că te-am ajutat! ❤️

| DEMEXIM a răspuns:

Cerere de angajare. -Repartitie de la somaj pentru acel post. -Carte de identitate copie si original. -Cazier judiciar. -Copie dupa diploma de la ultima scoala absolvita. -Fisa medicala de angajare. -Inchiderea ultimului contract de munca. -Permis de conducere copie si original daca o cere postul. - Declaratie pe proprie raspundere daca are copii in intretinere.