| tpuuuuuuuuuuuaaaalllexaaa a întrebat:

De la ce pret incepe inchirierea unui restaurant pentru o nunta de 150 de persoane? va rog frumoss ajutati-ma scuze pentru categorie si m-ai am o intrebare pot inchiria doar restaurantul sa platim doar chiria si sa venim noi cu totul? si sa avem bucatarii nostri

3 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

In primul rand pretul difera de la un oras la altul, de la o zona la alta.

Spune din ce oras esti si apoi vom veni si cu preturi.

Cat despre 800 de lei oferit de Azure, probabil el nu este la curent cu costurile unui astfel de eveniment.

Totodata, majoritatea restaurantelor au proprii bucatari si nu sunt de acord sa il inchiriezi simplu deoarece nu ies in castig. Ei prefera sa ia persoane care pot plati pentru tot si nu doar pentru inchirierem mai ales cand e vorba de un numar maricel de persoane.

Oricum, iti spun in Bucuresti un pret aproximativ 1000-2000 si poate ajunge si la 3000 de euro. Totusi, pretul va fi intotdeauna pe persoana si nu pe local.

Poate in orasul din care esti ai noroc sa gasesti sa inchiriezi doar localul pentru 150 de persoane. Slabe sanse cred.

Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

În jur de 800 de lei numai localul fără servire sau bucătari!

| Schatzyyyyy a răspuns:

Depinde,de restaurant! In unele restaurante poti doar sa inchiriezi! Intereseaza-te la restaurantul unde vrei sa organizezi nunta!