| NowForYou000 a întrebat:

De mult nu am mai fost la scoala pentru ca nu am avut bani. Am incercat sa gasesc ceva de lucru, dar la 15 ani nu te angajeaza nimeni. Chiar imi doresc sa mai merg la scoala. Spuneti-mi si mie, va rog, daca aveti idee ce pot face pentru a face rost de bani? Macar din semestrul al II-lea sa pot merge, sa pot da tezele. Am nevoie de 300 de lei. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Din cate stiu eu invatamantul e gratuit. Pentru ce iti trebuie? Daca ai pus intrebarea asta ca sa vezi daca pica vreun fraier sa iti fie rusine!

| Psycho777 a răspuns:

I smell bullshit. Nu ai 300 de lei pentru scoala dar iti permiti un calculato / telefon si internet?

| Saltbae a răspuns:

Pentru ce ai nevoie de bani? Învățământul parca era gratuit

| OberynMartell a răspuns:

Salut. Cel mai simplu este sa mergi la școală. Dar după formulare probabil încerci să faci bani. Pentru că spui suma de bani dar nu cad pentru ce ți-ar trebui. Plus că nu spui nici motivul pentru care nu poți să mergi la școală.

| Cotiuga_Maria_1991 a răspuns:

De ce nu mai mergi la scoala? Banii nu se fac asa usor, adica trebuie sa ai macar cele 12 clase ca sa poti lucra, dar poti lucra gen la oameni in curte(sa maturi curtea etc)