| biancaaretpu a întrebat:

Bună! Are cineva idee cum as putea face rost de bani online si sigur? Nu am 18 ani si nu prea gasesc locuri de munca la varsta mea si acum mai ales ca incepe scoala, online ar fi cea mai buna solutie. Ca orice adolescenta am nevoie si de banii mei mai ales ca fac sport de performanta si cateodata e costisitor. Daca aveti idei va rog sa imi spuneti

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar ca minor nu ai sansa sa faci bani online, fiindca nu ai cunsotinte sau expeirnta in nimic (nici programare, nici software, nici marketing internationlal, nici contabilitate), deci sanse zero sa te angajeze cineva online, ca copilas minor.

Ia-ti de munca pe real, ca acolo gasesti destule, daca esti interesata sa faci bani: munca la camp, la gradinile de zarzavat, la fermele de fructe si salat samd.

| sierra1 a răspuns:

"cum as putea face rost de bani online si sigur?"

dacă am știi, am face cu toții așa. Dar nu există și ușor și sigur și online. Ia-ți un JOB. In construcții se plătește regește. Desigur, cărămizile nu le cari online și cu brațele (doar faci sport de performanță...)

| biancaaretpu explică (pentru sierra1):

Daca ar angaja in constructii persoane sub 18 ani ar fi fost ceva dar asa

| sierra1 a răspuns (pentru biancaaretpu):

Se poate!

| sierra1 a răspuns:

1 tâmpită e mă-ta
2 și ce-i cu asta?

| haileewatson a răspuns:

Iti gasesti un job online, de exemplu pe customer service sau call center fiindca nu se cere experienta. Doar nu credeai ca vine cineva la tine si iti da bani online pe ochi frumosi, nu? laughing

| MrAM a răspuns:

Fara ceva experienta intr-un anumit domeniu e destul de greu. Se poate deca ai cunostinte in programare sau ceva asemanator. Editare foto/video. Sa-ti deschizi un cont de YouTuber si sa devii influencer ca tot e la moda, cu toate ca la noi nu se plateste atat de bine si e destul de greu. Dropshipping, investitii la bursa ai nevoie de cunostinte si capital.

| Stefgr a răspuns:

Daca nu vrei cine stie ce suma poti sa completezi sondaje online. Dar trebuie sa ai cont bancar descis. Nu e mult dar se aduna. Eu am aplicatia Attapoll https://attapoll.app/join/euzzf