| coosmin24 a întrebat:

De unde este mai convenabil si benefic sa cumperi apartament, de la dezvoltator sau de la agent imobiliar?
Mulltumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este mai convenabil sa cumperi de la dezvoltator, agentul imobiliar isi adauga si comisionul lui la pret.

| KodrutZ a răspuns:

De la banca, din alea pe care le scot la licitatie ca trebuie' sa isi recupereze banii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trebuie să îți convină oferta. Dezvoltatorul imobiliar vinde apartamente construite de el, uneori cu plata unui avans, înainte ca să fie gata. Aici trebuie să fii atent să nu iei țeapă. Un agent imobiliar te pune contra unui comision în contact cu o paletă largă de vânzători. Astfel depinde ce bani ai și ce intenționezi să faci cu ei.