| anonim_4396 a întrebat:

Deci, am un card de elev, dar ideea e ca parintii mi l-au facut asa ca nu stiu cum sa procedez ^^;
Pot sa ma duc la bancomat sa scot banii? Are vreun cod/PIN? Daca are si nu il stiu, pot sa ma duc la banca sa il aflu? Sau pot sa ma duc direct la banca sa ii scot?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti scoate bani de la bancomat fara a sti codul PIN al cardului. Daca nu-l stii intreaba-i pe parinti, au primit acest cod la ridicarea sau primirea cardului.
Se pot scoate bani de la ghiseul bancii numai cu cartea de identitate.