| anonim_4396 a întrebat:

Am un cont la Santander Spania si vreau sa stiu daca pot sa merg la vreo banca aici sa scot euro de pe card, ca nu-mi convine sa scot in lei de la bancomat. Stie cineva?

1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

Din cate stiu, poti sa scoti doar in lei, la cursul bancii respective plus comision. Poti scoate la orice bancomat, dar ar fi bine sa te informezi de cursul bancii respective si de comisionul pe care il percepe.
Daca cunosti pe cineva care are cont in EUR la ING Romania, ii poti transfera acelei persoane banii si sa ii scoata direct in euro la bancomatele ING.
Multa sanatate!