| CristiB93 a întrebat:

Imi explicati si mie cum se scot banii de la bancomat,mi-am facut cont de curand, nu am mai scos niciodata si nu stiu cum sa procedez?

7 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Selectezi limba, introduci parola, alegi ce vrei să faci (interogare sold - dacă vrei să vezi câţi bani ai, retragere numerar - ca să scoţi bani, şi poţi plăti facturi şi altele) apoi selectezi o sumă, selectezi "da" sau "nu" dacă vrei chitanţă şi cam atât happy

| dianaandra1467 a răspuns:

Păi te duci la bancomat, introduci cardul, și acolo te va întreba în ce limbă dorești să "vorbească„ bancomatul cu tine. Acolo ai un fel de "pătrate„ lângă ecranul bancomatului, iar tu apeși pe pătratul din dreptul limbii care vrei s-o selectezi. După, îți va mai pune cred că câteva întrebări, după te va pune să scrii suma de bani care vrei s-o scoți de pe card. O să scrii, după te va întreba dacă vrei chitanță sau nu. Apeși pe pătratul din dreptul răspunsului dorit. După dai OK, și o să se scoată banii. Scoți cardul [ la unele bancomate se scoate automat ]. Succes :X

| gabrielacrisu a răspuns:

Dei introduci cardul cu banda magnetica in fara si dupa iti apare ceva oe ecran si tu trebuie sa apesi bunonul corespunzator cerintei tale si pa bagi pinul si dai departe sigur de descurci funda.
?

| Costel_David_1940 a răspuns:

Raspuns