| anamaria82726 a întrebat:

Deci eu am trimis niste haine prin posta romana prin ramburs. Adica persoana la care am dat hainele trebuie sa-mi dea niste bani. Si ea mi-a zis ca ma anunta cand primeste coletul. Si cand ea il primeste, ce fac sa-mi iau banii?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici nu-i nevoie sa te anunte. La ramburs cumparatorul plateste pretul catre posta la primirea coletului iar posta iti va elibera suma respectiva in cateva zile de la primirea sumei si te va anunta cand sa mergi dupa bani printr-un aviz ori ii va aduce postasul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa te anunte posta cand primeste banii sa te duci sa ii ridici

| anamaria82726 explică (pentru suntserios):

Pai cum sa ma anunte daca nu le am dat niciun numar de telefon? Nu m au intrebat asa ceva

| suntserios a răspuns (pentru anamaria82726):

Prin aviz la cutia postala sau ii aduce direct prin postas.

| Dismally a răspuns:

Tu trebuie sa astepti, probabil vreo 5 zile si iti va aduce postasul banii.