| Tops a întrebat:

Deci intrebare intrebatoare: De craciun urmeaza sa primesc bani de la parintithinking cred ca vreo 500RON treaba sta in felul urmator: Ei imi zic sa ii investesc in ceva ce-i trebuie mie, ca de exemplu un telefon nou sau un monitor nou(asta s-a uzat) sau mai stiu eu cechatterbox, ei, eu vreau sa ii investesc in ceva( aparate si chatterbox) ce cred eu ca m-ar ajuta sa incep o mica afacere acum sunt cam :-s in privinta aparatelor.Deci ce ziceti? Sa ii bag in ce-am nevoie sau sa bag in ce mi-ar trebui pentru a incepe o mini-afacere din care sunt aproape sigur ca voi scoate ceva bani+ in aceste aparate investesc doar jumatate din suma "primita".

10 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Ești nebun frate cu afacerea ta laughing

| simina a răspuns:

Cam ce afacere crezi ca poti sa incepi cu banii astia? Dar daca ai ideii, sigur ca e mai bine sa investesti dar e bine sa te gandesti cui o sa poti sa vinzi ce ai facut? asta e foarte important, pentru ca poti sa faci lucruri care sa ti se para minunate dar care sa nu se vanda si sa pierzi banii.Vezi intai daca sint potentiali cumparatori pentru ceeea ce faci.

| Tops explică (pentru simina):

thinking pai nu e chiar o afacerethinking eu vreau sa fac cutite HOMEMADE se vand cu cel putin 150-200RON si pentru asta am nevoie de ceva sculebig grin

| Tops explică (pentru Tops):

Si da! se cumpara! iti trebuie doar creativitate si rabdarebig grin

| amstroe a răspuns:

Laurpk, haide sa facem o distinctie: investitia este o suma care SE RECUPEREAZA si care aduce PROFIT VIITOR, asadar este pasul de pornire intr-un business. Daca tu iti cumperi fel si fel de prostioare, nu se cheama ca faci investitii ci, pur si simplu, cumparaturi (astea nu se mai recupereaza niciodata, iar de profit ce sa mai vorbim?). Depinde, insa de tine: ce vrei, sa inmultesti acesti bani sau sa ii toci pe te miri ce? Vorba lui Shakespeare, aceasta-i intrebarea! Daca vrei sa-ti cumperi una-alta, sa-i cheltuiesti sanatos! Insa daca vrei sa-i inmultesti, hai sa stam de vorba, eu am inceput de la mult mai putin si i-am inmultit de vreo 15 ori pana acum, am pornit de la 150 euro investitie si acum ma situez asa cum poti vedea mai jos, imediat sub logo-ul mare LV7:
http://www.mstroe.lv7global.com/lv7/home.aspx
Daca te bate gandul sa faci afacere, ma gasesti in YM(amstroe) sau SKYPE (amstroe1).

| fustiteTUTU a răspuns:

Sa pastrezi o parte din bani sa investesti in campanie publicitara, de recomandat este Google Adwords cu minim un buget de 20 USD pe zi, iti aduce sigur comenzi. Eu asa folosesc pentru blogul meu si sunt multumita:

http://softnailsro.blogspot.com/......nails.html

| MarianAsh a răspuns:

Google.com/adsense este o idee de afacere pentru care ai suficienti banuti. un domeniu.ro te costa 30 euro +tva si un hosting ieftin pentru inceput te duce la inca 30 de euro.

bafta

| Tops explică (pentru MarianAsh):

Marinash google adsensestraight faceam incercat si cu asta darstraight face e greu... adica trebuie sa scrii mereu pe site... si nu poti sa strangi bani din ce nu-ti placestraight face PS cu adsense primesti 0.12$ pe clickstraight face

| MarianAsh a răspuns (pentru Tops):

E greu să strângi bani şi făcând ce îţi place :)
poate te atrage mai mult meşteşugurile hand made (vezi www.biastore.ro sau pentru tutoriale http://zepHirdesigns.wordpress.com/ )

| darkcloud256 a răspuns:

Poti face un site daca te pricepi, iar ca sa faci bani din el trebuie sa ai rabdare, dupa investesti, iar in momentul cand ai 100 utlizatori/zi pe putin, iti iese ceva, dar e nevoie de timp.