| Costel_Ungurean_1967 a întrebat:

Detin un certificat de actionar la AUTOMOBILE DACIA PITESTI. Cum pot sa fac sa il vind tinand cont ca actionarul majoritar nu cumpara acum actiuni si eu nu am primit pana acuma nimic de la firma?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca sa-l vinzi printr-un broker de actiuni, poate vor sa le cumpere alte persoane decat actionarul majoritar.

| ALEXICAmarketing a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu merge prin broker.Nu este cotata pe bursa.Brokerul intermediaza doar actiuni coatate pe bursa.
Trebuie sa isi faca reclama si sa gaseasca persoane interesate.

2 răspunsuri:
| ALEXICAmarketing a răspuns:

Cum adica nu ai primit nimic? A dat dividende.Trebuia sa te interesezi.Un actionar se intereseaza de capitalul lui.