| AdioTPU a întrebat:

E vreo posibilitate ca prețurile să scadă și să fie cum erau inainte de pandemie și război?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Preturile nu scad niciodata. Merg doar in sus. Se pot face doar reduceri promotionale la anumite produse.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Foarte putin probabil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat inflatia e sus nu vor scadea.
Inflatia va scadea? Da, va scadea. Atunci vor scadea si preturile? Probabil unele, dar nu la nivelul din 2019 ca intre timp s-au marit si veniturile si

| sierra1 a răspuns:

Unele scad altele cresc. Deci una peste alta tot mai rău

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te baza pe asta. Străduie să câștigi.

| Mosotti a răspuns:

Nu e posibil sa scada preturile pentru ca, criza mondiala a avansat, iar din ea nu ne mai revenim pana nu se schimba global sistemul politic, iar daca se schimba sistemul politic pica smecherii de la putere si nu le convine, deci nu se va schimba sistemul, asa ca va fi din ce in ce mai rau.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Funny, dar nu. Sub nici o forma.

| Hammurabi a răspuns:

Aici în Grecia, prețurile n-au crescut după pandemie și război.
Deci e clar că în RO nu e decât o manevră a politicienilor nesătui și de tot rahatul.
Prețurile au fost crescute artificial deci n-au cum să scadă.
Nu le mai reglează piața acum.

| Dismally a răspuns:

Nu, preturile nu vor mai scadea de acum, indiferenta de pretul materiei prime si al productiei.

| ReddY25 a răspuns:

Poate într-un viitor depărtat

| anonim3247 a răspuns:

Nu și vor mai crește. Are lumea foarte mulți bani în România, miliarde de euro.

https://www.zf.ro/......a-21675487

Deci - vor tot crește prețurile că are lumea bani.

| anonim3247 a răspuns:

Are lumea vreo 61 de miliarde de euro în bănci.

Scrie în articolul ăla

Raportat la soldul total al depozitelor populaţiei în lei şi valută, care a depăşit 300 mld. lei (circa 61 mld. euro) la finalul anului 2022

Deci - vor tot crește prețurile în România.

| nukeyly a răspuns:

DAAA, intr-o utopie in care ai un time-machine personal, te intorci in timp opresti covid si nea' Putin pleaca la Sf Petru din cauze "naturale".

Rezultatul: modificarea actualei linii temoporale si doar tu vei sti realizarea ca si "unic calator", intrebarea asta nu v-a exista pe TPU si toti vom fi mai linistiti.

| GeorgeCazan a răspuns:

Șanse mici. Avem război la granița, statul se împrumută în draci, nu se face reforma pensiilor speciale, inflație foarte mare, combustibil scumpi, energie scumpa. Peste aceste lucruri mai apar alte: scumpire asigurări, scumpirea accelerata a legumelor din ultimele 2 săptămâni (a se vedea cazul cepei).

| Paracetamol0lol a răspuns:

Nu prea cred eu așa ceva sad

| OxyAliA a răspuns:

Nu.

| GheorgheGino a răspuns:

Nup