| MishuCuc a întrebat:

ESTE profitabil sa-mi deschid o afacere cu iepuri de rasa? dati-mi niste ideei cei care au experienta cu asta si daca este profiabil.

3 răspunsuri:
| bogdan1423 a răspuns:

Nu este, am eu o perechie de iepuri belgieni de un an de zile si nici acum nu am reusit sai imultesc
Am dat iepuroaica de 4 ori la iepuroi si nu a prins nici odata, in plus mananca foarte mult, cat ai dai atat mananca

| deuceD a răspuns:

I-ati un iepure belgian si inmultestel cu o iepurita de casa dar mai matura.happy Iepurele belgian are la 4 luni 6-7 kg in 2 ani e un gigant si se vinde bine rasa.happy fundahappy?

| alessia5158 a răspuns:

Intai ar trebui sa stii ca in Ro nu sunt abatoare, special pentru iepuri--- nu ai unde sa-i sacrifici iar daca nu ai unde, nu poti valorifica carnea pe piata! Pentru a putea comercializa, animalele trebuiesc sacrificate in abatoare AUTORIZATE!