| Masinadescris a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa cresc iepuri,apoi sa ii vand. Se merita o astfel de"afacere"? Ies ceva bani din asta? Desigur, niste iepuri de rasa. Astept sfaturi. Multumesc.

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Lumea maninca carene de porc si ceva vita si foarte rar de oaie.Iepuri nici nu gasesti in comert asa ca nu ai nici o sansa sa faci ceva cu asta.Mai bine creste melci si vinzi afara.Sau planteaza pomi si vinzi fructe alea sint cautate oricind si oriunde, chiar mai bine decit carnea.

| Jipa95 a răspuns:

Nu prea sunt la cautare iepurii de rasa, mai bine ai creste porumbeii, acum sunt foarte cautati, lumea este interesata de ei.

| MalusDacus a răspuns (pentru Jipa95):

Nici porumbeii nu mai sunt cautati, ca am eu si nu cumpara nici dracu, acum vreo 2 ani se cautau la greu.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Caprele sunt la cea mai mare cautare

| cookie01 a răspuns:

Sincer nu stiu cine ti i-ar cumpara, ca de profitabil ar fi profitabil ca iepurii se inmultesc foarte des.

| MalusDacus a răspuns:

Poti sa incerci ceva mixt cu ieprui, papagali, porumbei, cocosi de rasa, pauni, fazani...Are cineva din zona de la mine, bine ca se ocupa cu asa ceva de vreo 15 ani, dar ii merge foarte bine.