| Srdjan99 a întrebat:

Eu cu prietenii mei, tocmai am termiant facultatea de Infromatica si am vrea sa ne deschidem o mica afacere. Aveti sugestii ce se cauta, daca da, puteti sa le scrieti? DAU FUNDAAAA

Răspuns Câştigător
| Daniela_Irimia_1985 a răspuns:

Buna, este de laudat initiativa voastra, insa in calitate de antreprenor, va recomand mai intai sa lucrati prin diferite firme pentru a prinde experienta de business. Apoi... puteti face ceva ce va place si la care va pricepeti :).

gasiti idei de afaceri aici http://www.profit360.ro/lista-startups

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai programarea web este cea mai dezvoltata la noi. dar sa va deschideti o firma u profil it si mai ales software fara nicio experienta serioasa in programare nu va functiona.

| mixxjim a răspuns:

Provider de net prin zonele astea rezidentiale nou aparute de pe langa Bucuresti, ca cei mari nu au infrastructura si nici chef, deja li s-a urcat marirea la cap. daca aveti un studiu de fezabilitate serios puteti obtine si credit de la banca cred. oricum, "the sky is the limit", voi stiti cel mai bine ce stiti sa faceti, porniti cu ce stiti bine, cu lucruri mai mici si multe - constructii pagini web, cat imi luati sa-mi faceti o pagina? laughing reparatii/montari calculatoare, porniti cu chestii simple, mai ales daca nu aveti capital de investit, si vedeti usor-usor catre ce va indreptati, unde sunt "gauri" de acoperit pe piata, etc

| rocket a răspuns:

Raspunsuri la intrebarea asta gasesti pe www.idei-de-afaceri.biz

| patri a răspuns:

Mie, personal mi-ar placea sa se deschida un net cafe, cu toate ca toti avem net personal, acasa si asa, mi-ar face placere sa mai vin intr-un loc in care sa pot sa joc un cs in lan si sa ies cu prieteniihappy E doar o sugestie. Insa, se cauta destul de bine si piese de calculatoare second hand, si se fac bani din manopera. Bafta in ce va propuneti!

| Adytzzzuuu a răspuns:

Salutare, eu am o oferta foarte buna pentru tine si pentru prietenii tai, ma poti contacta pe ID: cojoc_adrian_daniel

| amnevoiedetpu a răspuns:

Pai poti deschide un magazin pentru ca multa lume cupara haine sau un hotel dar trebuie sa ai multi bani!