| Licuriici a întrebat:

Fiind minor, pot avea un card de credit pe numele meu?
Multumesc anticipat

11 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Da, dar ai nevoie de acordul unuia dintre părinţi/tutore pentru a-l face.

| Intruder19 a răspuns:

Daca ai buletin iti poti face un card Bcr junior - http://www.mybank.ro/......junior-bcr

| Eღilia62 a răspuns:

Nu,pentru ca fiind minor nu ai venitul necesar sa asiguri banca ca vei platii creditul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai treecut de 14 ani asa stiu ca poti

| Delicv3nt a răspuns:

Daca ai buletin da!

| Ruxiii a răspuns:

Eu am card de cand am implinit 14 ani.Te duci cu buletinul si cu unul din parinti la banca si iti faci cardul.

| Buii a răspuns:

Un card personal poti doar daca ai 14 ani, dar un card de credit nu deoarece nu poti asigura creditul pe care il facihee hee

| ioana996 a răspuns:

Nu deci categoric nu.cat timp esti minora nu ai acest drept!

| Bloodthirsty a răspuns:

Nu poti avea card de credit( cardul prin care poti imprumuta bani de la banca), poti avea numai card de debit (unde primesti bani). Iar cardul de credit il pot avea numai persoanele salariate.

| vasyloiuana a răspuns:

Pey poate...doar daca ai buletin...

| LinSinAsasin a răspuns:

Nu poti mai asteapta pana ai 14 ani apoi poti sa-ti faci