| troleibuz a întrebat:

Gasesc informatii mixte pe internet asa ca as vrea un raspuns de la o persoana care si-a infiintat recent o firma (SRL).
Pe unele site-uri scrie ca in 30 de zile de la infiintare trebuie sa mergi la ANAF cu un contabil si sa te inregistrezi. Altfel e contraventie.
Pe alte site-uri scrie ca ONCR trimite datele firmei direct la ANAF si nu este nevoie sa mai faci un drum. Si ca singurul lucru de care se ocupa contabilul e de a trimite actele trimestrial.
Cum a fost in cazul vostru?

1 răspuns:
| RobertVaka a răspuns:

Un avocat te va ajuta. Sau suna la ANAF si întreabă