| Boby a întrebat:

Dupa cat timp o firma de la infiintare trebuie sa-si angajeze un contabil

Răspuns Câştigător
| csintalan a răspuns:

...infiintezi firma, daca nu doresti activitate imediat depui o declaratie pe propria raspundere, inainte de incepere vei cotacta o persoasa sau o firma care sa tina documentele contabile, ...in afara de A. F asociatiile familiare care da posibilitatea de inregistrare si fara contabil,...

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inainte de depunerea primelor acte!
Altfel incepi activitatea cu... falimentul!

| J7anine a răspuns:

Daca te descurci tu cu asta nu mai trebuie sa angajezi pe nimeni happy poti eventual stabili un contract de colaborare cu cineva sa-ti tina contabilitatea.

| nicoleta_5825 a răspuns:

In primrle 14 zile.

| cribus a răspuns:

Din cate stiu cand ai deschis firma trebuie sa ai si contabil...

| arsenia a răspuns:

Imediat cand o infiintezi trebuie sa ai angajat un contabil, pentru ca de la prima zi de functionare trebuie tinuta o evidenta de un contabil autorizat