| Stefcriss a întrebat:

Hei!

As vrea sa deschid o afacere, insa nu am idei si nici fonduri
As avea nevoie sa imi spuneti niste idei de afaceri profitabile care nu implica foarte multe investitii

Doresc deschiderea unei afaceri deoarece iubitul meu locuieste in Franta..As vrea sa il aduc acasa ..insa lipsa banilo4 ce asigura stabilitatea de zi cu zi ma impiedica

Dau fundawinking

Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Dorin93 a răspuns:

Te poti duce la iubitul tau in Franta, strangeti niste bani, si poate il convingi sa va intoarceti si sa deschideti amandoi o afacere aici. Daca stai 2-3 ani acolo, ai timp sa te gandesti si ce afacere sa deschizi. Dar trebuie sa te implici, sa studiezi multe lucruri, pentru ca nu e simplu. Cum spunea cineva mai sus, sunt sanse mult mai mari sa arunci banii pe fereastra decat sa creezi o afacere prospera.

6 răspunsuri:
| winter a răspuns:

Daca ai un servici poti face un credit la banca cu rata FIXA si poti imprumuta 35000 lei maxim adica undeva la 7500E. Ca afacere trebuie ceva care se vinde destul de bine si care sa nu fie cap in cap cu vecinu. Eu ca idee mi-as face o librarie cu carti, caiete si tot ceea ce trebuie pentru un elev + un xerox deoarece este mana cereasca iar ca locatie as alege sa fie langa o scoala ca de, elevului ii este mult mai comod sa ia un pix sau un caiet de langa scoala + ca este in drumul lui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si fara bani
si fara idei
si fara experienta
si fara perspectiva

ce afacere crezi ca iese din asta?

| johnnny123 a răspuns:

Mda, există o mică problemă pe care oamenii fără experiență nu o iau în calcul: A deschide o afacere nu este nici pe departe o garanție a prosperității. Statistic vorbind, 80% dintre firme se închid în primii 5 ani.

Așadar, șansele sunt mult mai mari să-ți pierzi toți banii decât să construiești o firmă prosperă.

Iar în situația ta, cu zero experiență, zero fonduri și zero idei, șansele să arunci banii pe fereastră sunt de 99.9%.

| AliGab a răspuns:

Gandeste-te la ce stii sa faci tu cel mai bine. Poate asa iti vine vreo idee happy

| francut a răspuns:

Ai vrea sa il aduci acasa. Bun, dar cu ce? Daca nu ai bani veti muri de foame impreuna.
Numai ieri discutam cu cineva despre inflatie, lipsa banilor si a locurilor de munca, etc. Intrebam de ce ies romanii in strada pentru sustinerea politicienilor, dar nu ies pentru ei insisi, pentru stoparea inflatiei, pentru un trai mai bun. Stii ce mi-a raspuns? "Romanii au bani, iar politicienii stiu asta". Adevarat? Eu nu simt greutatea banilor in buzunar. Tu, vrei sa pornesti o afacere, dar nu ai cu ce.
Asa ca, lasa-l acolo.

| xSega a răspuns:

Vinde lucruri online, e plin olx-ul sau alte site-uri de tepe, așa s-au îmbogățit multi