| Bellatores a întrebat:

Hei! Ce credeti? Se inchide termocentrala Turceni?!

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Vezi comunicatul de presa, ca raspuns la stirile lansate in mass media, pe site-ul sucursalei Turceni :http://www.eturceni.ro/comunicate.htm

| Bellatores explică (pentru alessia5158):

Eu vreau sa stiu daca in momentul de fata se poate intampla, am citit acolo dar nu se leaga de ceea ce am intrebat eu.

| alessia5158 a răspuns (pentru Bellatores):

Tu vrei parerea/opinia unuia sau altuia, fara autoritate in domeniu si fara a cunoaste problematica "din interior". S-a intamplat de multe ori ca opinii, in general de de rau augur, diseminate prin intermediul internetului sa creeze tulburari, panica sociala.

Comunicatul de presa al sucursalei Turceni demonstreaza cat de usor poate manipula mass media prin informatie eronata sau mincinoasa.

| Bellatores explică (pentru alessia5158):

Am citit dar nu am inteles esenta problemei. Exista riscul de a se inchide sau nu?laughingbig grin