| anonim1234556 a întrebat:

Hei. De curand am folosit cam mult mesageria si mi a venit o factura destul de mare. (49, 35€) si mi e frica sa le spun parintilor. Ma gandeam, poate ma ajutati sa mi dati vreun sfat despre cum sa le spun...

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Spune le adevarul, si daca nu te incadrezi, alege alt tip de abonament, fara trafic de date adica internet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ti e frica? adica nu e ca si cum ar fi fost din greseala. Din greseala trimiti 5-10 sms uri pana iti dai seama... la 49euro inseamna aproape 1000 de sms... macar pe la 500 de sms iti dadeai seama de prostie

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ii pui in vedere iubitului la care ii scrii sa suporte plata.

| suntserios a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Buna asta... foarte tare

| Moryami a răspuns:

Buna!
Eu odata am facut cost suplimentar 86, 55€.
Le-am spus parintilor ceva de genul ''Astia de la Vodafone iar mi-au incarcat factura, hotii''. laughing Nu a iesit chiar asa de rau pe cat am crezut eu (nu m-au batut sau ceva de genul) doar m-au certat si m-au pus sa dau din banii mei.
Depinde si de parintii tai acum. Daca sunt severi...e mai aiurea. Totusi incearca sa le spui ca nu a fost cu intentie si ca nu se va mai repeta.
Succes!

| Valentinaldoilea a răspuns:

Tu mereu gindesti "dupa"? Dupa ce faci prostia. De ce nu ai gindit inainte de a folosi costuri suplimentare? Ei platesc, deci oricum le-ai spune, nu va fi usor sa plateasca 50 € (poate si tva).

| sucdemere11 a răspuns:

Vinde-ti telefonul si faci rost de bani sa platesti...in plus nu o sa mai ai nici cu ce sa faci cost de acum inainte rolling on the floor

| AlexiaStyles a răspuns:

Mi s-a intamplat sa paltesc 4o de euro din cauza internetului... Spune-le si cere-ti scuze... spune-le ca data viitoare nu vei mai face asta.