| Stefiii2 a întrebat:

As vrea sa imi fac un site propriu cu accesori handemade.Am auzit ca trebuie sa platesc la stat daca vrea un astfel de site.Imi puteti spune si mie cam cum se procedeaza ca sa fac un asemenea site? Dau FUNDA. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Fa ti blog pe platforma wordpress sau blogspot ca e gratuit si pui acolo pozele si informatii despre produse. daca vrei site trebuie sa iti cumperi domeniul adica nume.ro/com/eu etc si sa ai gazduire, adica pe un server si sa iti faci siteul in html css etc daca nu stii iar trebui sa platesti un web designer. la stat ar trebui sa platesti impozitul pe venit daaaar nu te stresa cu aia, nu cred ca te va acuza nimeni de evaziune fiscala ca nu declari ca ai facut cateva zeci sau sute de lei din vanzarea bijuteriilor handmade.

1 răspuns:
| Brotacelul a răspuns:

Trebuie sa platesti la stat in cazul in care te apuci de comert online, caz in care trebuie sa fii inregistrat ca PFA sau PJ.
Site iti poti face cel mai simplu prin www.ucoz.ro - iti ofera mult mai multe posibilitati de dezvoltare ulterioara.