| AmUnVisdasdasdas a întrebat:

Hei TPU

cam ce afacere online as putea sa deschid daca as fi dispus sa investesc in jur de 3-4 sute de euro?

4 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Poți creea o aplicație. Dar trebuie să fie ceva unic, ceva pe care oamenii ar da bani grei. Nu neapărat un joc. Ar putea fi un instrument pentru telefon, o aplicație care nu s-a mai găsit până acum. Ai nevoie de ceva cunoștințe de informatică sau amici de pe la mate-info și informații legate de marketing. Să zicem că te ajută prietenii să realizezi aplicația, e minunată, colosală, mirobolantă, dar nimeni nu a auzit de ea. Ce faci? Nu trebuie să investești foarte mult în marketing. Poți să apelezi la cursurile din cadrul atelierului digital de la Google. https://learndigital.withgoogle.com/......-marketing

De partea cu promovatul nu ar fi o problemă atâta timp cât ce vinzi tu e bun. Totul pornește de la o idee, un beculeț aprins.

| Panamax a răspuns:

Ai putea sa cumperi en gros o punga de pufuleti si sa-i vinzi en detail adica la bucata online.

| AndreiFTW1 a răspuns:

Cu totii am vrea sa existe astfel de afaceri, in mare nu prea exista, doar daca nu creezi tu ceva unic, un blog, un magazin spre exemplu, cum e spre exemplu shopify! Dar pacat ca prea multa lume face asta si trebuie o investitie mult prea mare in marketing, iar profitul se atinge foarte greu

| SingPlicti a răspuns:

Depinde ce te paioneaza. c-am jumatete din bani ii bagi in carti/ cursuri restul sa pui ideea in aplicare (daca e de ajuns doar ataia bani)