| alexcuamare123 a întrebat:

Hei TPU, care sunt cele mai bune metode de a face venit pasiv?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eee, e o discutie complexa si complicata
Depinde cat esti dispus sa investesti, sa astepti, sa risti etc etc etc.
Unii ar zice imobiliare, altii ar zice actiuni

| johnnny123 a răspuns:

Nu ai cum să obții venit pasiv fără a deține active substanțiale (imobiliare, acțiuni la companii care oferă dividende, drepturi de autor, etc).

| TimberWolf a răspuns:

Ca sa ai venit pasiv trebuie sa ai foarte mare experienta in afaceri si sa cunosti piata, sa fi milionar in euro, nu poti sa ai venit pasiv daca lucrezi la mega image.

| suntserios a răspuns (pentru TimberWolf):

Ce vrajeala.
Parintii mei au venit pasiv din chirie si nu sunt milionari in euro.

| TimberWolf a răspuns (pentru suntserios):

Si ai mei la fel!

| suntserios a răspuns (pentru TimberWolf):

Si sunt milionari?
sau putem stabili ca nu e nevoie sa fii milionar ca sa ai venit pasiv.

| TimberWolf a răspuns (pentru suntserios):

Da.

| alexcuamare123 explică (pentru TimberWolf):

Sunt destule persoane care detin metode de a produce venit pasiv si nu e pământul plin de milionari, doar oameni de rând pe care i-a dus capul si le-a plăcut cartea si banul.

| mODIN a răspuns:

Exista doar trei variante pentru a face asta:

Sa detii ceva de valoare si sa-l inchiriezi altora (locuinte, masini, teren, drepturi de autor etc.)

Sa detii ceva de valoare si sa-i lasi pe altii sa-l administreze (a detin o firma dar a avea un manager care se ocupa de ea, actiuni, investitii in fonduri mutuale etc.)

Sa ai pe cineva care-ti trimite bani, fara motiv (de exemplu parintii)

Oricine iti zice ca exista si alt mod de a face asta te minte si vrea sa-ti vanda ceva jeg de curs sau metoda revolutionara in care-ti vei pierde toata investitia initiala.

| Miruna333 a răspuns:

Nr. 1 la mine sunt imobiliarele

| Diana4you97 a răspuns:

Cele mai sigure ar fi imobiliarele. Nu își pierd valoarea și apoi pot fi vândute. Poți începe cu închirierea unei garsoniere.