| Swetlly122 a întrebat:

Cat as câștiga daca mi-as deschide o sala de jocuri in București? Cu 89 lei pe oră

Răspuns Câştigător
| Stilgar a răspuns:

Salut. Ai avea ceva sanse daca o populezi cu console xbox sau ps. Intretinerea lor e minima si costul achizitionarii fata de pc-uri e cel putin la jumatate. Daca ai avea spatiul tau, sa nu fii nevoit da platesti chirie, cu siguranta ai inregistra profit bunisor. E foarte important ca mediul sa fie placut, relaxat (eventual fotolii puf) si grupul sanitar foarte curat. Poti monta si un frigider pentru apa si sucuri. E o afacere de succes, dar problema e chiria, sa nu te rupa.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa si tu niste inmultiri de 8-9 lei pe ora cu cati clienti aproximezi sa ai, apoi scazi urmatoarele: chiria spatiului, salariile, energia electrica, telefonul, apa si gunoiul, masinariile si mesele de jocuri la banca, chelnerul, femeia de servici, managerul, bauturile, snakurile, fondul de pensii pentru angajati, taxele aferente salariilor si vezi in final, cu cat ramai!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Putin, extrem de putin.

numai investitia in console +tv +jocuri + mobilier cred ca o amortizezi intr-un an in conditiile in care ai client in continuu 8 ore pe zi, 7 zile pe saptamana

abia pe urma te poti gandi la profit daca ajungi pana acolo

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai câștiga dacă te-ai pricepe, nu dacă ai visa la asta.

| JustStitch a răspuns:

Vin si eu sa imi dai adresa happy

| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Nu sunt de tine afacerile, din moment ce intrebi pe TPU.