| Lor33d a întrebat:

Heii TPUhappy pentru vara viitoare eu si prietena mea ne-am pus in plan sa facem bani pe timpul vacantei happy nu stiti cam ce varsta trebuie sa ai sa poti sa iti gasesti un job in supermarket sau ceva de genu?happy FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| Alexis33 a răspuns:

Eu personal, la varsta de 15 ani am lucrat ca distribuitor de pliante, si nu a contat varsta deoarece nu trebuia contract de munca. Apoi am fost promoter, iar pentru asta trebuie sa ai 16 ani deoarece la varsta asta ti se poate face un contract de munca individual.Dar eventualele joburi pentru elevi-studenti ar fi:ospatar la nunti si botezuri, pentru ca e vorba doar de servit si nu ai de-a face cu banii, luat comenzi si altele; poti castiga bani si din handmade-uri, apoi iti faci un site si le vinzi; poti face si cursuri de specializare:hair-styling, manichiura, etc; sondaje de opinie; decorator la nunti; etc.Trebuie doar sa ai grija ce alegi si cine sunt cei care te angajeaza, deoarece fiind minor unii angajatori cred ca te pot fraieri, insa sa ai grija.

5 răspunsuri:
| Pinkyx a răspuns:

Trebuie sa ai peste 16 ani.happy

| danafatu a răspuns:

Buna! Daca vrei sa castigi bani de buzunar si sa iei produse cosmetice gratuit, cea mai buna varianta pentru fete este sa se inscrie la Avon. Luna asta produsele pe care le oferim la inscriere sunt in valoare de 77 lei (setul planet spa). Pentru detalii si inscrieri, ma gasiti la id mess: dana. fatu sau 0731166295

| AllyAlexaMarya a răspuns:

Trebuie sa fii majora

| Mymytica a răspuns:

Pana vara viitoare poti fi Reprezentant Avon, castigi si bani si produse, pentru mai multe detalii add:avonncosmetics32

| Daria02kkk a răspuns:

Depinde... La unele job-uri iti trebuie minim 16 ani, la altele o diploma prin care sa arati ca ai termint liceul sau bacalaureatul, sau poti sa iti gasesti un job pe net(nu implica o varsta exacta). Da acum depinde ce iti doresti. Deci... Funda?batting eyelashes