| madalin1008 a întrebat:

Termin clasa a9a si as vrea ca la vara sa lucrez undeva in Ploiesti pe timpul vacantei. Daca stie cineva ce varsta trebuie sa ai ca sa lucrezi si unde pot sa lucrez in Ploiesti va rog sa ma ajutati!

9 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Daca parintii tai sunt de acord poti de la 14 ani parca. daca nu. asteapta 18.
si depinde ce vrei sa lucrezi... ca nu te ia nimeni ca vanzator sau mai stiu eu ce...

| madalin1008 explică (pentru SunnyDay88):

Cum ar fi impartitul de pliante sau ziarelor de la superemarketuri ....asta as vrea sa fac

| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns:

Du-te la magazine gen:Unicarm, Real, Profi si cere sa imparti zirare sau pliante happy

| madalin1008 explică (pentru fgsdfgdfgdsfgfd):

Dar iti trebuie o limita de varsta sau nu conteaza

| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns (pentru madalin1008):

Doar sa ai buletin dar cred ca ai in clasa a9a happy

| Catbip a răspuns:

In Codul Muncii scrie ca poti munci de la 16 ani. In afara de impartit pliante iti mai recomand sa incerci ca promoter. Se castiga destul de bine si avand in vedere ca muncesti in sesiuni de cate aproximativ 10 zile o sa ai si ceva timp liber. Succes!

| madalin1008 explică (pentru Catbip):

Ca promoter ce faci? cu ce te ocupi?

| Catbip a răspuns (pentru madalin1008):

Stii ca sunt uneori niste oameni in supermarket-uri care iti dau mostre la diverse produse? Aia sunt promoteri.

| madalin1008 explică (pentru Catbip):

Ok