| Sarab21 a întrebat:

Hello. Ați comandat vreodată bilete la concerte, spectacole, teatru etc online? (Eventim, iabilet)
Urmează ca artista ANDRA să repornească un turneu iar biletele se vor lua online de pe unul dintre aceste două site uri(știu că doar cu ele a colaborat și la celelate concerte mega mari pe care le-a avut)Dacă Ați cumpărat..Vin repede? De unde-cum ridic biletele? (Este prima dată când o să cumpăr bilete online?

Răspuns Câştigător
| RoxanaIoana108 a răspuns:

Buna! Daa, chiar acum am cumparat 2 bilete pentru un concert 3 Sud Est. Trebuie sa le printezi tu, sa le scoti la imprimanta dupa ce le-ai plătit. Sau sa pastrezi respectivul email. Ti se va da un cod de bare, iar daca l-ai pierdut, nu mai poti face nimic.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Le primești instant pe mail.

| mihai69 a răspuns:

Fie le primești pe mail, fie le ridici fizic dintr-un punct de distribuție (mai demult erau librăriile Diverta). Le poți cere și prin curier, dar costă în plus.
Scrie pe net exact ce și cum, la fiecare.

| 4APRILIE2023 a răspuns:

Cu siguranță vei fi nevoită să plătești cu cardul. Nu îți vor veni prin curier asta e clar. Îți vor fi livrate instant sau după câteva minute. Am cumpărat și eu ceva ( nu bilete ), livrarea a fost pe email și a fost livrat în 1-2 ore de la plasarea și confirmare comenzii și a plății. Deci nu trebuie să îți faci griji