| Kandy a întrebat:

Hello! Exista vreo problema daca am achitat mai mult decat era necesar la cardul de cumparaturi de la Raiffeisen Bank? Pot transfera suma care este in plus pe alt card de la aceeasi banca?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu îi intrebi pe ei la Raiffeisen? Noi nu stim mai bine decat ei.

| Kandy explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu mi s-a intamplat personal, incercam sa aflu pentru cineva

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu. In momentul in care ai rambursat mai mult decat suma consumata in ciclul precedent, suma respectiva se va scadea din suma datorata in ciclul curent deci luna urmatoare vei avea mai putin de plata. Daca ai achitat mai mult decat TOATA datoria cardul respectiv devine practic un card de debit iar primii bani cheltuiti vor fi banii tai personali si apoi banii bancii. Doar in acest caz s-ar putea sa transferi excesul in alt cont Raiffeisen dar trebuie sa intrebi banca. Atata vreme cat vei avea datorie catre banca orice ban introdus in contul de rambursare va achita datoria ramasa si iti va majora limita de creditare curenta.