| Anaa939839393 a întrebat:

Hello! La cardul BT am observat ca am valoarea de 700 lei la sume blocate. Asta inseamna ca ni se vor retrage banii aia sau cum? Dupa fiecare tranzactie am verificat daca s-au tras banii din cont si da mereu s-au tras. Si acum am observat acest detaliu. Ma gandesc la faptul ca am facut plati prin aparate din alea de la alte banci si apare asa poate pana banca primeste banii, dar la mine sa fie trasi deja.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la banca cu buletinul si intreaba i, cere un extras de cont, de ce ne intrebi pe noi? Stim noi mai bine decat angajatele din bancă? Nu, ei stiu ce datorii ai si daca ei i ti opresc din bani, trebuie sa i ti spună ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blocate sau retinute? Daca este retinuta se va retrage dupa cateva zile. Este un fel de sistem de siguranta la tranzactile cu cardul pentru a preveni deducerea comisionului in cazul in care faci o greaseala la tranzactie.
LIDL-ul are ceva de genul si probabil si alte aparate care au tranzactii cu cardul.