| RaduWhovian a întrebat:

Hello! Stie cineva cum sunt preturile în general în Cluj și Iași? Este scump sa trăiești în Iași? Cât de mare este diferența la preturi

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este mai scump sa traiesti in Cluj decat in Iasi. Din mai toate punctele de vedere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e asa de scump in Iasi ca in Cluj
cel putin nu la chirii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În general prețurile în Cluj sunt mai mari ca în alte orașe din România.

| JicaContra a răspuns:

Clujul si Bucurestiul au cele mai mari chirii din tara
poate ca in Bucuresti e evident, dar in Cluj are de a face cu faptul ca e cea mai mare piata de IT din tara

deci, daca vrei mai ieftin, Iasi-ul e pentru tinewinking

| Jackpot2 a răspuns:

Chiriile din Cluj sunt cele mai mari dar și preturile legate de terenuri de vânzare apartamente și case nu sunt de lepădat. Mai accesibile sunt preturile în Iași!